Alkomat profesjonalny – czy warto go mieć?

Spotkania z przyjaciółmi, rodzinne uroczystości czy wreszcie wypady z kolegami z pracy często kończą się spożyciem alkoholu. Wiele osób na drugi dzień zastanawia się, czy już jest w stanie prowadzić samochód. W takiej sytuacji warto to dokładnie sprawdzić. Zdanie się na los może źle się skończyć. Kiedy warto kupić alkomat dowodowy?

Alkomat policyjny – dlaczego warto go mieć?

Wiele osób nie ma żadnych wątpliwości, że po alkoholu nie powinno wsiadać się do samochodu. Problem pojawia się kolejnego dnia, gdy nie wiemy, czy stężenie alkoholu w organizmie spadło już do bezpiecznego poziomu. W takiej sytuacji alkomat dowodowy staje się niezbędny.

Wybór alkomatów na rynku jest bardzo duży. Nie znaczy to, że łatwo jest kupić alkomat, który z dużą dokładnością będzie wskazywał stężenie alkoholu w organizmie. Alkomaty profesjonalne, inaczej nazywane przesiewowymi, są niezwykle dokładne. Ma to ogromne znaczenie, gdyż ilość dopuszczalnego alkoholu we krwi musi być dokładnie określona.

Alkomat dowodowy jest wyjątkowo precyzyjny. Koniecznie trzeba pamiętać, że 0,2 ‰ alkoholu to jeszcze wykroczenie. 0,5 ‰ to już przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat, grzywną oraz utratą prawa jazdy na długi czas.

Kto powinien mieć alkomat dowodowy?

Alkomat dowodowy powinien znaleźć się w każdym domu. To dzięki dokładnemu odczytowi można mieć pewność, że podróżowanie samochodem jest bezpieczne.

Warto również pamiętać, że alkomaty policyjne przydają się również w zakładach pracy. Firmy spedycyjne, transportowe czy zakłady produkcyjne, które zatrudniają wielu pracowników, muszą mieć pewność, że do pracy przychodzą osoby, które są trzeźwe.

Alkomaty profesjonalne pomogą w precyzyjny sposób określić ilość spożytego przez pracownika alkoholu. Odczyt może być niezbędny w trakcie sprawy sadowej, do której może doprowadzić pracownik nie zgadzający się z decyzją pracodawcy. W takiej sytuacji wyłącznie alkomaty policyjne, które są dobrze skalibrowane, mają szansę obronić się w sądzie.

Zakup alkomatu to poważne zadanie. Opierając się na odczytach alkomatu, który nie jest dokładny można sprawić sobie wiele problemów. Koniecznie trzeba również pamiętać, że w zakładzie pracy, gdzie sprawdzani są pracownicy, wyłącznie Alkomat policyjny może służyć jako dowód w sprawie.