Zabezpieczenie przed sobą samym

Każdy kierowca powinien być przygotowany na wiele niespodziewanych scenariuszy. Większość ludzi myśli stosunkowo racjonalnie, więc po spożyciu alkoholu nie wsiada za kierownicę. Co jeśli zdarzy się nagła sytuacja, a kierowca nie wie, czy może już prowadzić? Odpowiedź jest niezwykle prosta.

Bez zastanawiania

Przygotowując się do różnych sytuacji, warto odwiedzić sklep z alkomatami. Najlepiej taki, którego oferta jest stosunkowo duża, żebyśmy mogli dobrać model, który będzie dopasowany do naszych wymagań nie tylko specyfikacją, ale także ceną. Dużo zależy od tego, czy będziemy jedynymi użytkownikami, czy też będzie więcej osób, które będą miały okazję „dmuchnąć”. Gdy wybieramy alkomat sklep powinien potrafić nam doradzić w kwestii najlepszego modelu.

Wybierając alkomat, który będzie użytkowany w firmie, warto dobrać model, który posiada wymienne ustniki lub też wykrywa alkohol w wydychanym powietrzu z pewnej odległości – takimi urządzeniami dysponuje np. większość komisariatów policji.

Nie ma sensu

Gdy oglądamy alkomaty sklep powinien spróbować zachęcić nas do zakupu modelu, który niekoniecznie będzie najtańszy. Warto się kierować zasadą, że wraz z ceną idzie jakość. Oczywiście nie trzeba kupować najdroższego egzemplarza, jednak warto mieć na uwadze, że tanie, chińskie urządzenie może nie spełniać wymogów jakościowych.. Sklep z alkomatami musi posiadać odpowiednie dokumenty, które będą poświadczały, że sprzedawane przez niego narzędzia wskazują prawidłowe, miarodajne wyniki.

Jeśli chcemy sprawdzić alkomat sklep powinien dać nam taką możliwość, co oznacza, że sprzedawca musi dysponować środkami do dezynfekcji, które zapewnią pełną higienę. W przypadku modeli z wymiennymi ustnikami problem dezynfekcji jest sprawą dużo mniej istotną. W kwestii sprawdzenia działania chodzi przede wszystkim o sposób użytkowania – a nie koniecznie naszej trzeźwości.

Jeśli przeglądamy alkomaty sklepy przez nas wybrane powinny cieszyć się dobrymi opiniami. Zarówno w sieci jak i w przypadku sklepów stacjonarnych warto w pierwszej kolejności poczytać opinie dotyczące sprzedawców, oraz jakości oferowanych przez nich produktów. Sklep sklepowi nierówny, a ostatecznie chodzi o zapewnienie sobie pewności i bezpieczeństwa na drodze