Dlaczego warto stosować pokrowce na siedzenia?

Fotele samochodowe to elementy pojazdu, które zapewniają komfort podróżowania. Zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów wygodne fotele to podstawa dobrego samopoczucia w aucie. Tym ważniejsze staje się ich zabezpieczenie. Pamiętajmy, że tapicerka będąca w stałym używaniu przeciera się, naturalnie zużywa, a nawet strzępi. Czy jest na to rada?

Na kłopoty – pokrowce

Intensywnie używane siedzenia mają tendencje do wycierania się, pękania i plamienia. To niebezpieczeństwo, które czyha na wnętrze samochodów będących w częstym użyciu. Warto zauważyć, że największe zużycie występuje najczęściej na fotelu kierowcy. Nie tylko dlatego, że najczęściej jeździ, lecz także w trakcie prowadzenia samochodu często się rusza – zmieniając biegi, naciskając pedały czy patrząc w tylną szybę. Pokrowiec na fotel kierowcy to dobra inwestycja.

Zabezpieczenie pokrowcami na fotele samochodowe przyda się także od strony pasażera. Pamiętajmy, że to pasażerowie zwykle przewożą podręczne bagaże, które mogą zaczepiać i drzeć tapicerki. Często także pozostałe miejsca są regularnie użytkowane i pokrowce na fotele samochodowe pozwolą zabezpieczyć auto rodzinne lub służące do przewozu pracowników.

Po co zabezpieczać fotele?

Fotele to część wyposażenia, która najczęściej rzuca się w oczy po otwarciu drzwi. Obszarpane czy spękane skórzane fotele nie świadczą dobrze o użytkowniku. Co więcej mogą odbić się na potencjalnej cenie odsprzedaży. Zaniedbane auta zasadniczo warte są o wiele mniej niż te z nieskazitelnym wnętrzem.

Aby uzyskać efekt „igły”, warto w pierwszym rzędzie zadbać o wygląd foteli i dobrą kondycję tapicerki. Choć przesadą i dziwactwem byłoby rozkładanie folii na siedzeniach – zasada pozostaje podobna. Aby zachować nienaganny stan tapicerki, można uciec się do zastosowania pokrowców na fotele samochodowe.

Najlepiej od razu

Kiedy jest optymalny czas na założenie zabezpieczeń na siedzenia? Niestety, często mamy tendencję do reagowania wtedy, gdy „mleko już się rozleje” i na tapicerce powstanie niespieralna plama lub materiał rozedrze się. Co gorsza, to może spotkać nawet nowo zakupione auto. Dlatego najlepiej jest założyć pokrowce na fotele samochodowe od razu po zakupie.

Nie warto przejmować się opiniami o PRL-owskim rodowodzie tego rozwiązania. Nowoczesne pokrowce nie tylko zabezpieczają, lecz także potrafią zdobić, a nawet mają inne funkcje, np. kieszenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.