Czy skrzynki plastikowe to dobre rozwiązanie do przechowywania owoców?

Każdy, kto zetknął się z koniecznością przechowywania czy transportu hurtowych ilości owoców lub warzyw, dobrze wie jak ważna jest kwestia ich odpowiedniego pakowania. Dlatego dziś zajmiemy się tematem plastikowych skrzyń i skrzynek, które świetnie sprawdzą się właśnie podczas tych czynności.

Czy skrzynki na owoce wykonane z plastiku są bezpiecznie?

Każda produkowana współcześnie skrzynka plastikowa na owoce (a więc skrzynka z przeznaczeniem do przechowywania żywności) powinna spełniać szereg określonych norm. Użyty plastik po prostu musi być bezpieczny dla ludzkiego zdrowia, czyli posiadać atesty jakości oraz być dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Również pod względem higieny skrzynki plastikowe są wyjątkowo bezpiecznymi produktami. Ich mycie i dezynfekcja są bardzo łatwe i skuteczne, co pozwala spełniać wyśrubowane standardy bezpieczeństwa oraz zapewnić płodom rolnym jak najlepsze warunki przechowywania i transportu.

Jakie rodzaje skrzynek plastikowych na owoce mamy do wyboru?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju plastikowych pojemników do przechowywania żywności. Producenci owoców i warzyw bardzo często decydują się na najprostsze, ażurowe egzemplarze, które są niedrogie i przewiewne, ale jednocześnie niezbyt wytrzymałe. Inną opcją są bardziej profesjonalne Skrzynki na owoce i warzywa, wykonane z nieco grubszego plastiku, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo podczas transportu oraz ochroni towar przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Do wyboru mamy skrzynki plastikowe w różnych rozmiarach, z przykrywkami, z ergonomicznymi uchwytami czy z miejscami na etykiety, co pozwala łatwo zachować ład i porządek. Ciekawą opcją są też dodatkowe nadstawki, dzięki którym szybko i wygodnie można zwiększyć wysokość pojemnika.

A może jednak tradycyjne skrzynki drewniane?

Skrzynka plastikowa na owoce, jest z całą pewnością wygodniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu, niż jej drewniana poprzedniczka. Natomiast jeśli ktoś ma wątpliwości natury ekologicznej, warto wiedzieć, że takie pojemniki plastikowe są dużo bardziej wytrzymałe, więc jeśli będziemy dobrze się z nimi obchodzić, mogą posłużyć nam przez parę, a nawet paręnaście ładnych lat, czego niestety nie można powiedzieć o skrzynkach wykonanych z drewna. Faktem pozostaje jednak, że w drewnianych skrzynkach warzywa i owoce świetnie się prezentują, dlatego możemy zdecydować się na przykład na ich użycie podczas ekspozycji produktów!