Efektywne pakowanie, czyli jak stosować folię pęcherzykową

Znakomita większość produkowanych współcześnie towarów potrzebuje odpowiednio troskliwego pakowania, by bezpiecznie i bez uszkodzeń dotrzeć do klienta. Dlatego folia pęcherzykowa cieszy się od lat niesłabnącym, a raczej rosnącym powodzeniem!

Czym jest Folia pęcherzykowa?

Syntetyczna folia składająca się z mnóstwa połączonych z sobą pęcherzyków powietrza, znana szerzej jako folia bąbelkowa, to sposób na bezpieczne pakowanie nawet najbardziej wrażliwych produktów.Wykonana jest ona z polietylenu, który jest materiałem wytrzymałym, elastycznym i odpornym na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe. Sekret jej skuteczności polega na regularnym rozmieszczeniu pęcherzyków wypełnionych powietrzem, które chronią produkty, zapakowane na przykład w karton, przed obijaniem się podczas transportu, co pozwala na zachowanie nawet bardzo delikatnych (jak ceramika czy szkło) czy wystających elementów w nienaruszonym stanie.

Jak korzystać z foli bąbelkowej?

Ten rodzaj materiału ma bardzo szerokie zastosowania. Pomijając antystresowe rozbijanie pęcherzyków palcami, stosuje się ją również w budownictwie czy rolnictwie. My skupimy się jednak na jej zastosowaniu przy pakowaniu, przechowywaniu i transporcie produktów.Na rynku znajdziemy folię pęcherzykową w różnych rozmiarach i formatach, które możemy dobierać zależnie od aktualnych potrzeb. Do pakowania większych rozmiarowo produktów najlepiej nadaje się folia w rolce, która pozwoli na skuteczne owinięcie całej zabezpieczanej rzeczy. Materiał w pociętych arkuszach świetnie sprawdzi się przy pakowaniu mniejszych i średniej wielkości artykułów, a także do zapełniania pustej przestrzeni w opakowaniu, co skutecznie uchroni produkt przed obijaniem się podczas transportu. Ciekawą opcją dla niewielkich rozmiarowo artykułów, takich jak ozdoby, biżuteria, drobne części elektroniczne czy ważne oryginały dokumentów, będą różnoformatowe woreczki i koperty, zabezpieczone właśnie folią pęcherzykową.

Gdzie szukać dobrych ofert zakupu produktów do pakowania i transportu towarów?

Przy ciągłym pakowaniu dużej ilości towarów, wydatki na folię bąbelkową mogą być istotnym kosztem, choć cena pojedynczej rolki czy arkusza raczej nie jest wygórowana. Dlatego warto dobrze przeanalizować oferty, by wybrać tę najbardziej korzystną. Oprócz ceny powinniśmy jednak zwrócić uwagę również na jakość, czyli gramaturę i wytrzymałość produktów danej firmy, często bowiem zdarza się, że oferty wydające się być lepsze cenowo wiążą się po prostu z niższą jakością. Największą bazę ofert znajdziemy oczywiście w internecie, który jest prawdziwą kopalnią różnego rodzaju propozycji zakupowych.