Jak magazynować i transportować piwo

Odpowiednie magazynowanie i transportowanie produktów to element niezbędny do sukcesu w niemal każdej branży. Wiele mówi się o sprzedaży czy marketingu, jednak skupienie się na tych elementach kosztem logistyki może przynieść odwrotne do spodziewanych skutków. Dobrym przykładem jest branża piwowarska, gdzie pomiędzy etapem produkcji a sprzedaży znajduje się nie mniej istotny obszar transportu i przechowywania. Producenci trunków powinni wiedzieć jak wiele korzyści daje dobrze dobrana krata na piwo.

Skrzynie drewniane czy plastikowe?

Opakowania na piwo tworzone są z reguły z tych dwóch materiałów. Skrzynie drewniane są bardziej eleganckie, nadają rustykalny klimat, jednak nie mają zbyt wiele wartości z punktu widzenia przedsiębiorcy. Producenci piwa decydują się z reguły na pojemniki plastikowe – nie dość, że są lekkie to również bardziej poręczne, a także zdecydowanie lepiej znoszą złe warunki jak wilgoć czy niskie temperatury. Jeśli więc skrzynka do piwa ma służyć do celów logistycznych nie ma co się zastanawiać – tworzywo sztuczne to najlepszy wybór.

Opakowanie i reklama w jednym

Producenci posiadają szeroką ofertę interesujących wzorów na skrzynki na piwo. Do wyboru są najróżniejsze szablony, które na prośbę klienta mogą być modyfikowane tak, aby barwami i charakterem nawiązywać do marki piwa. Ponadto krata na piwo posiadająca logo firmy będzie dodatkowym atutem marketingowym, pozwalającym zakotwiczyć się na dłużej w pamięci klienta. Ciekawostką są opcje polegające na wtłoczeniu symbolu lub wzoru w skrzynkę, dzięki czemu jest on widoczny w formie 3D. Należy pamiętać, że mniejsze sklepy bardzo często trzymają piwa nierozpakowane, przez co klient w pierwszej kolejności widzi skrzynki na piwo, a nie faktyczne butelki. Dlatego charakterystyczna, ciekawa i przykuwająca oczy skrzynka pomaga we wzroście popytu na produkt.

Optymalizacja pracy i zmniejszenie strat

Skrzynka do piwa znacząco ułatwia transport. Oddzielone od siebie ściankami butelki nie stłuką się nawet podczas gwałtownych ruchów, a zastosowanie podwójnego dna opartego o system sprężynowy pozwoli być spokojnym o bezpieczeństwo produktu nawet, gdy krata na piwo upadnie z niewielkiej wysokości. Dobre skrzynki na piwo charakteryzują się też wygodnym i gładkim uchwytem, co znacząco wpłynie na płynność transportu. Poza tym skrzynka do piwa zostawiona w sklepie pomoże pracownikom w zbieraniu pustych butelek.