Organizacja wycieczki dla grupy – jaki transport wybrać?

Wycieczka szkolna, a może pracownicza? Gdy planowana jest taka wyprawa, wybór odpowiedniego transportu ma duże znaczenie. Jak zadbać o to, aby dojazd do celu był wygodny i bezpieczny?

Wynajem busa – najlepszy dla małej grupy

Jeżeli podczas wycieczki ma uczestniczyć niewielka liczba osób, wtedy najlepszym rozwiązaniem są usługi przewozowe prowadzone przez firmy wynajmujące busy.

Busem można przewieźć od kilku do kilkunastu osób zależnie od jego konstrukcji. Nowoczesne busy zapewniają wysoki komfort, są wyposażone w klimatyzację, często mają też ładowarki i pozwalają na korzystanie z internetu.

Dodatkowo w busach można przewozić bagaże, więc to opcja, która sprawdzi się również na dłuższe wojaże, gdy zabiera się walizki.

Wynajem autokaru – dla dużych grupy wycieczkowych

Dla większych grup przeznaczone są Usługi przewozowe autokarami. Do wyboru są autokary dla 22-35 pasażerów, ale również większe dla 36-57 pasażerów.

Firmy przewozowe oferują swoim klientom dostęp do nowoczesnych autokarów, które mogą być wyposażone również w toalety, więc sprawdzą się na dłuższe dystanse.

Ile kosztują usługi przewozowe na wycieczki?

Ceny związane z usługami przewozowymi busami i autokarami zależne są głównie do dystansu do pokonania oraz od czasu podróży.

Zazwyczaj w przypadku jednodniowych wycieczek koszt może wynosić od około 500 do 1500 złotych, natomiast wtedy, gdy wycieczki będą kilkudniowe, wtedy ceny będą wynosiły wtedy nawet ponad 2000 złotych dla większej grupy.

Dokładaną wycenę kosztów organizacji przewozu na wycieczki można uzyskać bezpośrednio w firmach.