Zastosowanie kontenerów ibc

Transport substancji sypkich i płynnych to nie lada wyzwanie. Zbiornik ibc w bezpieczny i łatwy sposób pozwala je przetransportować oraz magazynować. Wykonany jest z plastiku lub innego tworzywa sztucznego oraz osadzony na palecie i zamknięty w metalowej ramie wykonanej z rur.

Kontener ibc – charakterystyka

Paletopojemnik ma kształt sześcianu i zamocowany jest na palecie, która wykonana jest z metalowych rur. Pojemnik ibc najczęściej wykonany jest z lekkiego tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne oraz działanie substancji chemicznych. Paletopojemnik ma biały kolor, a kontener odporny na światło ultrafioletowe ma kolor czarny.

Zbiornik ibc opleciony jest specjalną siatką wykonaną z metalu. Element ten zabezpiecza pojemnik przed uszkodzeniem podczas podnoszenia i przenoszenia. Do przesuwania zbiornika użyć można wózka widłowego. Każdy ze zbiorników wyposażony jest w wypływ umieszczony na dole konstrukcji.

Zastosowanie kontenerów ibc

Paletopojemniki stosowane są w przedsiębiorstwach do transportowania i magazynowania substancji ciekłych oraz sypkich. Często zbiorniki wykorzystywane są w branży spożywczej do przechowywania i przewożenia dużej ilości olei, soków lub tłuszczy. Pojemniki używane w spożywce muszą spełniać konkretne normy i standardy higieniczne i wykonane są ze stali nierdzewnej. Kontenery używane mogą być także w gospodarstwach domowych. Dzięki miarce na bocznej ścianie kontenera wiadomo jest, ile cieczy się w nim znajduje. Pojemniki w domach umożliwiają przechowywanie wody deszczowej używanej do podlewania ogrodu oraz wody potrzebnej do prac budowlanych na placach budowy. Dzięki łatwemu czyszczeniu pojemników można używać je na okrągło bez obaw, że resztki przewożonej lub przechowywanej substancji zmieszają się z kolejną, jaka znajdzie się w kontenerze.

Kontener ibc – zalety

Pojemniki ibc pozwalają w bezpieczny i łatwy sposób przechowywać, a także transportować różnego rodzaju ciecze zarówno z branży spożywczej jak i chemicznej. Kolejną korzyścią, jaka wynika z użytkowania paletopojemników jest ich pojemność, ponieważ do takich zbiorników wlać można nawet 1000 litrów cieczy. Zaletą kontenerów jest ich ergonomiczny oraz praktyczny kształt umożliwiający łatwo ustawiać pojemniki obok siebie. Metalowe rury, którymi obudowane są pojemniki, zapewniają im ochronę przed uszkodzeniami w każdej sytuacji, a także umożliwiają transport paletopojemników wózkiem widłowym.