Kiedy warto zdecydować się na wynajem samochodów HDS?

Transportowanie ładunków o dużych wymiarach i ciężarze nie musi być problemem – aktualnie w tym celu stosuje się specjalne pojazdy typu HDS. Kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Załadunek i wyładunek gabarytów nie musi być problemem, jeśli w tym celu zastosuje się odpowiednie wyposażenie. Dzisiaj wtedy, gdy chodzi o transport ponadnormatywnych ładunków, najczęściej stosuje się HDS-y.

Czym dokładnie są samochody typu HDS? Jakie posiadają zastosowanie? Jak można z nich korzystać?

HDS – co to jest?

Skrót HDS pochodzi od „hydraulicznego dźwigu samochodowego”. Termin ten stosowany jest do określenia rodzaju pojazdu, który używany jest obecnie powszechnie przy transporcie różnego rodzaju gabarytów.

Samochód HDS jest wyposażony w specjalny dźwig przeładunkowy, który pozwala na szybkie i sprawne obsługiwanie ładunków także w tych miejscach, w których nie ma możliwości stosowania zewnętrznego wyposażenia przeładunkowego.

Wobec tego transport HDS ma dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie, między innymi w branży budowlanej, rolniczej, leśnej, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Przykładowe zastosowanie transportu HDS:
• materiały budowlane – także te sypkie,
• agregaty prądotwórcze i inne urządzenia,
• maszyny budowalne i rolnicze,
• kontenery, na przykład mieszkalne, biurowe, usługowe,
• drewno z wycinki.

To tylko przykłady, ponieważ HDS ma znacznie szersze zastosowanie w różnych branżach. Wszechstronność transportu HDS wspierają specjalne akcesoria stosowane przy dźwigach, jak taśmy, haki, przystawki, uchwyty, które dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju transportowanego towaru.

Ładowność samochodów HDS wynosi najczęściej kilka ton w zależności od danego modelu.

Jak można skorzystać z transportu HDS?

Obecnie najczęściej wybieraną ofertą jest wynajem samochodów HDS, który oferowany jest przez zewnętrzne firmy.

Skorzystanie z usługi takiej jak wynajem samochodów HDS niesie ze sobą wiele zalet – przede wszystkim to oszczędność pieniędzy, gdyż firma nie musi kupować własnego wyposażenia, ale również terminowość, bezpieczeństwo, łatwe rozliczanie kosztów.

Wobec tego wynajęcie samochodu HDS jest dzisiaj tak popularną usługą, która stosowana jest przez firmy działające w wielu branżach. Aby z niej skorzystać, wystarczy tylko skontaktować się z firmą zajmującą się transportem HDS, aby uzgodnić szczegóły oferty.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski