Kolizja to zawsze problem dla kierowcy. Nie ma znaczenia, kto ją spowodował. Uszkodzenia samochodu albo uszczerbek na zdrowiu nie są powodami do radości. Wypadki i kolizje są szczególnie problematyczne, gdy przydarzają się za granicą. Z tego powodu wypadek samochodowy we Włoszech może zrujnować całe wakacje. Koniecznie więc trzeba wiedzieć, jak się zachować w trudnej sytuacji. Co zrobić, gdy uczestniczymy w kolizji w obcym kraju?
Zachowaj spokój
Przede wszystkim zachowaj spokój. Wypadek we Włoszech to nie koniec świata i na pewno sobie z nim poradzisz. Po prostu musisz podejść do tego w odpowiedni sposób. Jeśli zaczniesz się denerwować, to na pewno nie będzie Ci łatwo zachować trzeźwego osądu. To trudne, ale postaraj się zachować zimną krew. Dzięki temu na pewno odszkodowanie za wypadek we Włoszech będzie Ci łatwiej uzyskać. Pamiętaj, że Włosi słyną ze swojej żywiołowości. Nie daj się wyprowadzić z równowagi, tym bardziej że docelowo przecież chcesz jak najlepiej spędzić swój urlop.
Zrób zdjęcia lub film
Żeby łatwiej zdobyć odszkodowanie za wypadek za wypadek we Włoszech, powinieneś zadbać o udokumentowanie miejsca zdarzenia. Możesz nagrać film swoim telefonem albo zrobić niezbędne zdjęcia. Zadbaj o ich jakość. Wszystkie cyfrowe materiały powinny być wyraźne i nie pozostawiać żadnych wątpliwości, co do tego co przedstawiają. Zdjęcia powinny pokazywać miejsce zdarzenia oraz samochody, które wzięły udział w kolizji oraz ich ewentualne uszkodzenia. Jeśli ktoś został ranny w wypadku, ale nie potrzebuje natychmiastowej potrzeby medycznej, to możesz też zrobić zdjęcia ran. Na pewno pomogą one uzyskać odszkodowanie za wypadek we Włoszech.
Odpowiednie dokumenty
Po wypadku koniecznie należy uzupełnić formularz Modulo CAI. To dokument, jaki mają wszystkie ubezpieczone samochody we Włoszech. Przypomina on stosowane w Polsce oświadczenie, które jest spisywane po wypadku przez jego uczestników. Jeśli będziesz mieć wypadek samochodowy we Włoszech, to z pewnością zostaniesz poproszony o wpisanie swoich danych do Modulo CAI. Każda ze stron kolizji otrzymuje jedną kopię dokumentu, który następnie przekazuje swojemu adwokatowi albo ubezpieczycielowi. Od tego momentu odszkodowaniem zajmują się specjaliści.