Działanie alkomatów profesjonalnych

Każdego roku dochodzi do wielu wypadków śmiertelnych na drogach. Niestety pijani kierowcy cały czas są dużym problemem, a kampanie policyjne i reklamowe, które nawołują do badania trzeźwości są widocznie mało skuteczne.

Jakie alkomaty ma policja?

Policja wykorzystuje alkomaty profesjonalne, które są atestowane i daję pewność otrzymanych wyników. Taki sprzęt musi przede wszystkim spełniać rygorystyczne normy. Kontrolowaniem urządzeń pomiarowych zajmują się wyspecjalizowane organizacje, które są też odpowiedzialne za udzielanie atestów. Alkomat policyjny jest przeważnie alkomatem z sensorem elektrochemicznym. Jazda samochodem nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim mogą to robić jedynie osoby całkowicie trzeźwe, które nad sobą panują. Niestety duża liczba pijanych kierowców nie świadczy dobrze o naszym narodzie. Polacy piją dużo to fakt, ale powinniśmy powstrzymać się przed wsiadaniem do auta. Warto mieć na uwadze, że narażamy w ten sposób nie tylko siebie, ale również innych. Alkomat policyjny zapewnia skuteczną kontrolę poziomu alkoholu w organizmie. W ostatnich latach wielu kierowców zdecydowało się zakupić alkomat do celów osobistych. Najlepsze urządzenia są nawet w stanie wykryć śladowe ilości alkoholu. Oczywiście dopuszczalna jest pewna ilość, ale przekroczenie tej granicy może skutkować odebraniem uprawnień.

Zalety alkomatów profesjonalnych

Jest to niezwykle przydatne, ponieważ umożliwia kontrolę trzeźwości przed ruszeniem w trasę. Czasami może to nawet uratować życie, ponieważ reakcja pijanego kierowcy jest zdecydowanie wolniejsza. Oprócz tego słabsza jest również koncentracja, dlatego nie jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się warunki. O wykryciu alkoholu w organizmie informuje zazwyczaj wyraźny i głośny dźwięk. W takim alkomacie można zapisać nawet 10 tysięcy testów. Dodatkowo cechuje się on dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można go używać nawet w bardzo ciężkich warunkach. Z reguły alkomaty policyjne są wyposażone w przejrzysty wyświetlacz LCD. Takie rozwiązanie sprawia, że można dokładnie odczytać wynik pomiaru. Na rynku dostępne są także alkomaty profesjonalne półprzewodnikowe oraz wyposażone w sensor elektrochemiczny. Alkomaty z sensorem elektrochemicznym są znacznie dokładniejsze, dlatego jeśli zamierzasz kupić takie urządzenie to koniecznie elektrochemiczne.