Wypadek samochodowy we Włoszech

Polacy stosunkowo często podróżują do Włoch: zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Nierzadko zdarzają się więc wypadki samochodowe, które nastręczają wielu problemów naszym rodakom głównie z uwagi na barierę językową oraz brak znajomości włoskich przepisów. W przypadku wypadku samochodowego na terenie Włoch warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, który pomoże uzyskać odszkodowanie i załatwić wszelkie formalności związane ze szkodą.

Likwidacja szkody komunikacyjnej

Osoby, które na terenie Włoch zostały poszkodowane w wypadku mogą ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy zdarzenia (podobnie jak w Polsce). Likwidacja takiej szkody może odbywać się na dwa sposoby (o czym decyduje strona poszkodowana):
• bezpośrednio u ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia we Włoszech
• pośrednio u przedstawiciela w Polsce.

Warto wszelkie działania w tym zakresie powierzyć fachowcom. Należy też pamiętać, aby na miejscu zdarzenia nie podpisywać żadnych dokumentów w języku, którego nie znamy.

O czym pamiętać w razie wypadku?

Wypadek samochodowy we Włoszech i działania związane z zabezpieczeniem swoich interesów wyglądają podobnie w wielu europejskich krajach. W pierwszej kolejności należy wezwać pomoc medyczną, jeśli są osoby poszkodowane oraz zadzwonić po policję. Należy bezwzględnie zabezpieczyć i oznakować miejsce wypadku oraz wykonać dokumentację zdjęciową rozbitych samochodów, co może okazać się kluczowym dowodem w sprawie. Priorytetem jest jednak bezpieczeństwo: nasze i pozostałych uczestników zdarzenia drogowego.

Dlaczego warto zwrócić się do adwokata?

Odszkodowanie za Wypadek we Włoszech i dochodzenie z tym związane to szereg skomplikowanych procedur, których obsługę warto zlecić profesjonalistom. Kancelarie adwokackie działające na terenie Włoch świadczą kompleksowe usługi dla Polaków mieszkających we Włoszech i odwiedzających ten kraj w celach turystycznych. Obsługa prawna jest bardzo ważna w przypadku zdarzeń komunikacyjnych, zwłaszcza gdy uszkodzenia ulega mienie oraz są osoby poszkodowane wymagające hospitalizacji. Współpraca z kancelarią to gwarancja świetnej orientacji we włoskich przepisach drogowych oraz w prawie cywilnym, co jest niezwykle istotne, jeśli zachodzi konieczność wystąpienia na drogę sądową o odszkodowanie za stratę materialną lub uszczerbek na zdrowiu.