Czy warto kupić profesjonalny alkomat?

Zdawać, by się mogło, że alkomat jest urządzeniem zbędnym dla przeciętnego człowieka, ponieważ na co dzień się z niego nie korzysta. Wbrew pozorom warto jednak mieć go w domu lub samochodzie na wszelki wypadek, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy tego typu urządzenie może się przydać. Jeśli już rozważa się zakup alkomatu, to lepiej zwrócić uwagę na alkomaty profesjonalne, które gwarantują dokładność pomiaru. Komu taki rodzaj alkomatu na pewno się przyda?

Alkomat policyjny dla służb państwowych

Z alkomatów najczęściej korzystają policjanci z drogówki oraz przedstawiciele innych służb. Posługują się oni urządzeniami najlepszej jakości, które z zegarmistrzowską precyzją potrafią sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu np. u kierowcy poddanego kontroli. Wszystkie alkomaty używane przez policję muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty. Popularny jest alkomat dowodowy, który ma stanowić jeden z przedmiotów ujawnianych podczas postępowania sądowego. Alkomat dowodowy musi mieć tzw. certyfikat wzorcowania, uaktualniany raz na pół roku. Sprawdza się wówczas pomiar laboratoryjnie zgodnie z odgórnie przyjętym wzorcem.

Alkomaty profesjonalne dla pracodawców

Alkomatów specjalistycznych mogą używać także właściciele firm zatrudniający pracowników. Zwłaszcza jeśli chodzi o ciężką fizycznie pracę lub odpowiedzialne zajęcia, których nieprawidłowe wykonanie może spowodować zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzkiego. W takiej sytuacji przełożony ma wręcz obowiązek sprawdzać trzeźwość osób dopuszczonych do pracy. Może to robić każdego dnia bezpośrednio przed rozpoczęciem dnia pracy. Posiadanie solidnego alkomatu policyjnego będzie wówczas konieczne.

Alkomat policyjny dla zwykłego użytkownika

Jeśli chodzi o zakup alkomatów, nie ma żadnych ograniczeń. Każdy obywatel może sobie na to pozwolić. Posiadanie własnego alkomatu jest wyrazem ogromnej odpowiedzialności za siebie i innych. Dobry alkomat niejednego człowieka uchronił już przed poważnymi kłopotami. Jeśli np. ktoś brał udział w nocnej imprezie i następnego dnia nie jest pewien, czy może już spokojnie prowadzić pojazd mechaniczny, może w każdej chwili użyć alkomatu. Wielu kierowców wozi alkomaty ze sobą zarówno w dłuższe, jak i krótsze trasy. Alkomaty nie zajmują dużo miejsca w schowkach, a są naprawdę bardzo przydatne.