Pokrowce samochodowe: rodzaje, zalety, ceny

Siedzenia samochodowe podczas każdej podróży są narażone na zabrudzenie. Aby temu zapobiec, warto pomyśleć o zakupie pokrowców samochodowych. Co można znaleźć w sklepach?

Pokrowce na siedzenia w samochodzie – dlaczego warto?

Pokrowce samochodowe to specjalne wyroby tekstylne, które przeznaczone są do nałożenia na fotele przednie, tylną kanapę lub oraz zagłówki. Aby były perfekcyjnie dopasowane, szycie pokrowców samochodowych odbywa się na wymiar – zgodnie z rozmiarami siedzisk w danym modelu pojazdu.

Zalety pokrowców samochodowych:

– zabezpieczają siedzenia przed zabrudzeniami
– pozwalają na łatwą zmianę wyglądu samochodu od środka
– podnoszą estetykę zniszczonych siedzeń pojazdu
– poprawiają komfort podczas jazdy
– umożliwiają korzystanie z bocznych poduszek powietrznych

Rodzaje pokrowców samochodowych

Najtańsze są pokrowce uniwersalne – mają ustandaryzowane wymiary, dlatego pasują do wielu samochodów. Specjalne regulacje pozwalają na dopasowanie ich do kształtu foteli, kanapy i zagłówków.

Droższe jest już szycie pokrowców samochodowych na miarę. W tym przypadku firma przygotowuje je dokładnie według wymiarów siedzeń w danym modelu auta. To powoduje, że są idealnie dopasowane – nie pojawiają się luzy, marszczenia, nadmierne napięcie materiału, co wpływa na estetykę i komfort użytkowania siedzisk. Klient ma też możliwość wyboru materiałów, kolorów, dekoracji jak hafty.

Pokrowce samochodowe – ceny

Koszty związane z zakupem pokrowców samochodowych są zależne od ich typu. Komplet uniwersalnych pokrowców to zwykle koszt od 70 do 250 złotych. Te szyte na miarę kosztują najczęściej od 300 złotych wzwyż.

Wtedy, gdy szycie pokrowców na siedzenia samochodowe odbywa się według życzeń klienta, na przykład z konkretnego materiału, ceny ustalane są indywidualne.

Gdzie kupić pokrowce na siedzenia samochodowe?

Gotowe pokrowce na siedzenia samochodowe oferowane są obecnie w wielu punktach. Można zakupić je w sklepach motoryzacyjnych, ale też w marketach. Również dostępne są online.

Firmy szyjące pokrowce samochodowe można znaleźć w internecie – zamówienie na pokrowce na siedzenia na wymiar można złożyć również przez sieć. Aby sprawdzić materiały na żywo, trzeba jednak udać się do firmy lub zakupić wzornik.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.