Folia stretch niezbędna przy wysyłce towarów

Folia stretch w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Materiał ten znajduje zastosowanie w wielu branżach. Nic więc dziwnego w tym, że każdy producent folii stretch stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszerzając swój asortyment.

Czym właściwie jest folia stretch?

Stretch to nic innego jak folia polietylenowa. Jest to materiał niezwykle plastyczny i rozciągliwy dlatego znakomicie sprawdza się w zabezpieczeniu towarów. Folia taka produkowana jest z polimerów etylenu, które charakteryzują się bardzo dużą plastycznością. Dzięki temu możliwe jest idealne zabezpieczenie nawet przedmiotów o nieregularnych kształtach.

W przypadku materiału, jakim jest folia stretch producent niejednokrotnie deklaruje, że rozciągliwość tej folii może być nawet pięciokrotnie większa od jej pierwotnego stanu. Nic więc dziwnego w tym, że ten plastyczny materiał jest coraz chętniej wykorzystywany w zabezpieczaniu wielu maszyn i urządzeń podczas transportu.

Jaką folię stretch kupić?

Jeśli chodzi o folię stretch producent często posiada ten produkt dostępny w różnych grubościach, wagach oraz szerokościach. Tak duża różnorodność wyboru towaru sprawia, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni stretch dla siebie.

Obecnie chyba każdy Producent folii stretch posiada w swojej ofercie podstawowy rodzaj sterczu ręcznego. Jest to folia, której grubość na ogół nie przekracza 20 mikronów, a waga 3 kilogramów netto.

Na rynku spotkać można folię stretch dostępną w różnych kolorach. Czarny stretch jest najchętniej wybierany w przypadku pakowania paczek. Umożliwia on ukrycie zawartości przesyłki. Taka dyskrecja jest niejednokrotnie doceniana przez klientów.

Sprzedaż wysyłkowa towarów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Do odpowiedniego zabezpieczenia takich paczek niezbędna jest folia stretch. Dzięki swojej dużej rozciągliwości folia ta zyskuje coraz większe uznanie w wielu branżach. Nic więc dziwnego w tym, że prawie każdy producent folii stretch stara się wyprzedzić konkurencję, oferując coraz to ciekawsze warianty tego produktu.