Mandaty we Włoszech

Włochy to popularna destynacja wakacyjna dla wielu Polaków. Z Polski do Włoch można bezpiecznie dostać się samochodem, co jest również bardzo wygodne. Pozwala na większą mobilność podczas urlopu, co zwykle cenią sobie wszyscy ludzie. Wybierając się do tego pięknego kraju, wcześniej trzeba jednak poznać przepisy drogowe. Mandat za parkowanie we Włoszech może bowiem dotkliwie uderzyć po kieszeni

Przepisy drogowe Włochy

Każdy, kto kiedykolwiek otrzymał mandat za parkowanie we Włoszech wie, że taka kara może porządnie zasmucić. Dlaczego? Ponieważ mandaty we Włoszech naliczane są w euro. Jednocześnie o mandat w słonecznej Italii wcale nie jest trudno. Dlaczego? Związane jest to między innymi z tym, że we Włoszech znajduje się bardzo wiele miejsc zabytkowych, po których nie można poruszać się samochodem.

Mandaty za parkowanie we Włoszech

Mandaty we Włoszech bardzo często otrzymuje się za nieprawidłowe parkowanie samochodu. Dotyczy to w szczególności miast historycznych, w których w ścisłym centrum nie można parkować, jeżeli jest się tylko przejazdem. Mogą parkować tam stali mieszkańcy, natomiast nie osoby spędzające czas turystycznie. Niestety nie każdy o tym wie, a gdy poszukuje się na szybko parkingu, aby odwiedzić jakieś urokliwe miasteczko, można nie zauważyć znaków informujących o zakazie parkowania. Dlatego też lepiej wcześniej poznać przepisy drogowe obowiązujące we Włoszech, aby na bieżąco podejmować dobre decyzje.

Przepisy drogowe Włochy – informacje

W jaki sposób zapoznać się z przepisami drogowymi, które obowiązują we Włoszech? Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze można śledzić rządowe strony, na których znajdują się aktualne przepisy drogowe. Można też czytać informacje zamieszczone na popularnych blogach podróżniczych, o ile tworzące je osoby przykładają wagę do przedstawiania prawidłowych informacji. To jeden ze sposobów na to, aby zapoznać się z przepisami nawet wtedy, gdy nie zna się języka włoskiego. Poza tym na bieżąco podczas podróży można tłumaczyć sobie znaczenie tekstu w języku włoskim. Wystarczy wpisać go do translatora w Google, aby dowiedzieć się, jakie informacje są zawarte. Dzięki temu nawet nieznajomość języka włoskiego nie jest przeszkodą przed podróżowaniem po tym pięknym kraju.