Hity czeskiej logistyki

Pojemniki plastikowe stały się podstawą zorganizowanej produkcji, handlu czy transportu. Bez standaryzowanych pojemników logistyka XXI wieku nie mogłaby iść naprzód, utrudniony byłby rozwój gospodarczy. Standardy w realiach produkcji pojemników plastikowych dla Europy Środkowej wyznacza znana niemiecka firma Schoeller Allibert. W tym artykule omówiona zostanie oferta firmy na rynku czeskim, pod względem produktów dla przemysłu motoryzacyjnego: skrzyń i pojemników z plastiku.

Plastová prepravka, czyli debiut plastiku po czesku

Czeski rynek jeszcze kilkadziesiąt lat temu był dość zamknięty. Istniały tu tysiące różnych firm produkujących skrzynie – drewniane, metalowe czy żeberkowane. Wszystkie te pojemniki były jednak niestandaryzowane przez to, że pochodziły od różnych producentów, miały różne wymiary nie dało się ich nijak zgrać w transporcie. Dodatkowym problemem był duży ciężar skrzyń metalowych i niska wytrzymałość skrzyń drewnianych.

Prawdziwą więc dobrą zmianą było pojawienie się firmy Schoeller Allibert ze swoją plastikową skrzynią – na czeskim rynku plastová prepravka. Skrzynia plastikowa przypadła Czechom do gustu na tyle, że prawie całkowicie wyeliminowała inne materiały.

Motoryzacja siłą Czech

Schoeller Allibert co roku wypuszcza na rynek kolejne partie nowoczesnych pojemników dla wsparcia dobrze rozwiniętego w Czechach przemysłu motoryzacyjnego. Firma posiada w ofercie wiele produktów od niewielkich pojemników na drobne narzędzia, śrubki czy części po wielkie kontenery i palety pozwalające przenosić ogromne partie materiału. Dostępne są też pojemniki do przenoszenia cieczy oraz plastikowe wózki.

Jednym z najpopularniejszych kontenerów plastikowych stosowanych w motoryzacji i mechanice jest MAGNUM OPTIMUM. Wymiary tego skrzynio – kontenera to 1200 milimetrów długości, 1000 milimetrów szerokości oraz 1000 milimetrów wysokości zaś pojemność użytkowa wynosi aż 873 litry. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję, solidną płytę dolną z możliwością montażu kółek do łatwiejszego transportu oraz wygodne uchwyty do łatwego prowadzenia, ładowania bądź przenoszenia kontenera. Przydatną opcją jest możliwość połączenia ośmiu pojemników MAGNUM OPTIMUM – solid base i zapewnienia w ten sposób ich łatwego transportu.

Innym ciekawym pojemnikiem jest Pojemnik ALC KA Solid COOL FLOW. Jest to opakowanie solidne ze względu na wzmocnione plastikowe ściany i dodatkowe żeberka podtrzymujące naroża produktu. Maksymalna ładowność ALC KA Solid COOL FLOW wynosi sto czterdzieści kg a powierzchnia użytkowa 48 l.