Wycieraczki gumowe

Wycieraczki gumowe są częstym elementem, który można zauważyć przed drzwiami wejściowymi. Są one standardowym wyposażeniem mieszkań i domów i ludzie często nawet nie zwracają na nie uwagi. Gumowe maty spełniają wiele funkcji i są często niezbędnym przedmiotem w domu.

Funkcje jaki musi spełniać wycieraczka gumowa

Gumowe maty to przedmioty wykonane z materiałów wysokiej jakości o prawie idealnych właściwościach antypoślizgowych. Ta właściwość pozwala na spełnienie przez wycieraczkę najważniejszej funkcji, czyli zmniejszają ryzyko poślizgnięć na śliskich i mokrych powierzchniach. Wycieraczka gumowa, w produkcji której użyto specjalnych materiałów i dodatków jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu mata gumowa może być używana wewnątrz budynku jak i również na zewnątrz.

Na rynku dostępna jest też mata gumowa, która nie przepuszcza wody, więc będzie świetnym rozwiązaniem do mieszkań, w których dba się o utrzymanie porządku. Mata gumowa będzie zapobiegać przed powstawaniem kałuży na podłodze.

Rodzaje wycieraczek

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wycieraczek gumowych. Zazwyczaj wygląd i materiały wycieraczki zależą od funkcji i zastosowania maty gumowej. Dużą grupą wycieraczek gumowych są wycieraczki ażurowe, które posiadają otwory. Wszelkie otwory i braki ciągłości materiału mają za zadanie odprowadzanie wody. Ten rodzaj gumowych mat jest zazwyczaj wykorzystywany przed wejściem do budynku i na schodach zewnętrznych. W przypadku mat gumowych ażurowych wykorzystuje się antypoślizgowe właściwości materiału.

Kolejną grupą gumowych mat są wycieraczki ciągłe, które znajdują swoje zastosowanie wewnątrz budynków. Ich zadaniem jest gromadzenie wody i zanieczyszczeń z zewnątrz i pomoc w utrzymaniu czystości. Takie wycieraczki są często spotykane w prywatnych domach i mieszkaniach, chociaż występują w wielu rozmiarach i mogą być używane w dużych budynkach.

Zastosowanie wycieraczek gumowych

Wycieraczki gumowe są powszechnym produktem i bardzo często wykorzystywanym zarówno w prywatnych domach oraz w budynkach pożyteczności publicznej oraz w biurowcach. Znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagane są własności antypoślizgowe oraz próba utrzymania czystości. Gumowe maty świetnie się sprawdzają jako sposób na mokre i brudne obuwie, ponieważ zapobiegają powstawaniu kałuż na podłodze.