Jak można przewozić paczki do Niemiec?

Wysyłka paczki za granicę jest zwykle bardziej skomplikowana niż jej nadanie na terenie kraju. Zwykle też bywa droższa, a jej transport trwa dłużej. Warto, więc zastanowić się, jakie są możliwości wysyłki paczki do Niemiec? Jak ją wysłać, by nie martwić się, że coś zaginie po drodze?

Poczta

Paczka do Niemiec może zostać nadana tradycyjną pocztą. To o tyle wygodne rozwiązanie, że placówek poczty jest bardzo dużo. Niezależnie od tego, gdzie się mieszka, poczta jest „po drodze”. Zazwyczaj znajduje się ona w pobliżu sklepów, więc można o nią zahaczyć, robiąc codzienne zakupy. Jednakże przesyłki pocztowe są dość drogie i niezbyt szybkie. Musimy pamiętać, że korzystanie z poczty może wydłużyć czas transportu wysyłki. Warto też podkreślić, że w czasie epidemii koronawirusa poczta nie świadczyła w ogóle wysyłki paczek za granicę.

Kurier do Niemiec

Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie kuriera. Kurier do Niemiec jest droższy niż jego usługi na terenie kraju, choć różnica nie jest zaporowa. Równocześnie jednak przesyłka może znaleźć się u odbiorcy w ciągu 24 lub 48 h od jej nadania. W zależności od wyboru rodzaju usługi paczkę możemy zanieść do punktu nadania lub też zamówić kuriera do domu. W takim wypadku podjeżdża on bezpośrednio do drzwi nadawcy, w którego posiadaniu jest paczka do Niemiec. Następnie w ruch idzie cała maszyna. Paczka trafia do sortowni, a później z innymi paczkami podróżującymi w tym samym kierunku wyjeżdża z kraju. Takie paczki zazwyczaj można śledzić, a w razie nieobecności adresata może on dostać awizo uprawniające do późniejszego odbioru przesyłki. To rozwiązanie praktyczne i bezpieczne. Warto je wybierać, zwłaszcza gdy zależy nam na krótkim czasie transportu. Niektórzy kurierzy do Niemiec proponuąją także opcję ekspresu – wtedy paczka jest u adresata jeszcze szybciej niż tradycyjnie.

Nadanie autobusem

To dość mało popularny sposób, ale również sprawdza się jeśli chodzi o nadanie paczki do Niemiec. Polega on na skorzystaniu z oferty busów, które jeżdżą za granicę. Przewożą one pasażerów, ale mogą też przewieźć paczki i towary. To szybka forma transportu, ale ma też dość ograniczone możliwości i w dużej mierze opiera się na zaufaniu. Pamiętajmy też, że nie ma możliwości śledzenia lub awizowania takiej paczki, co może być pewnego rodzaju niedogodnością.