Ekologia w transporcie

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska sprawia, że ekologia jest stawiana na pierwszym miejscu w każdym aspekcie naszego życia. Przywiązujemy coraz większą wagę do tego czy dany towar, został wyprodukowany w sposób zrównoważony i z poszanowaniem praw pracownika. Chcemy chociaż w minimalnym stopniu przyłożyć się do ochrony ekosystemu.

Odpowiedź na stawiane wymagania

Dzisiejszy konsument jest bardziej świadomy, niż jeszcze kilka lat temu. Bardziej przykłada wagę do tego, jaki towar ma skład, gdzie został wyprodukowany i czy producent przykłada się do ochrony środowiska. Nie ilość jest ważna, a jakość. Wybierając nowy produkt kieruje się tym, czy został wyprodukowany w ekologiczny sposób, nawet jeśli musi do niego dużo więcej dopłacić. Dlatego aby przetrwać w świecie ogromnej konkurencji, warto stawiać na nowe rozwiązania. Takie, które w dłuższej perspektywie będą opłacalne i spełnią wszystkie wymogi i restrykcje.

Nowe rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem dla producentów artykułów spożywczych, może okazać się zmiana sposobu przechowywania, wyprodukowanej żywności. Zastąpienie klasycznych kartonowych opakowań, pojemnikiem plastikowym z pokrywą. Jest to znacznie trwalsze i ekologiczne rozwiązanie, nadające się do wielokrotnego użytku, pojemniki plastikowe z pokrywą, znacznie zmniejszą produkcję nowych kartonowych opakowań.

Pojemnik plastikowy zamykany świetnie nadaje się na przechowywanie, wszelkiej żywności, ponieważ jest wykonany z bezpiecznych tworzyw, nie posiada ostrych krawędzi, dzięki czemu użytkowanie ich jest w pełni niegroźne.Skrzynka plastikowa zamykana, odporna jest na temperatury od -7 st. C do +40 st. C. Zaprojektowana z myślą o wydajności i trwałości, zapewnia do 525 l pojemności i 600 kg ładowności. Dodatkowo jest w pełni sztaplowalna, co pozwala zaoszczędzić dużo miejsca podczas przechowywania.

Zmniejsz koszty

W procesie produkcji bardzo ważnym jest aby obniżyć koszty, nie ujmując przy tym jakości produktu. Dobrym miejscem do szukania cięć jest przechowywanie i transport produktu. Wybierając pojemniki plastikowe z pokrywą, mamy pewność, że przestrzeń jaką posiadamy jest w pełni wykorzystana. Skrzynka plastikowa zamykana jest tak skonstruowana, że zwiększa objętość załadunkową pojazdu o 250%.