Jak zorganizować transport na wesele?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że transport na wesele jest jednym z ważniejszych punktów w trakcie organizacji tego niezwykłego dnia. Jakie są obecnie możliwości do wyboru. Czym dokładnie powinien cechować się bus na wesele?

Dowóz gości samochodem

Należy mieć świadomość, że transport gości na wesele samochodem nie jest bardzo ekonomiczną opcją. Świetnym rozwiązaniem będzie jednak przygotowanie od jednego do dwóch samochodów na ten cel. Dzięki temu można będzie praktycznie w każdym momencie odwieźć gościa do hotelu lub domu.

Zalecane jest poproszenie o pomoc swoich znajomych. Jest to bowiem najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. W ostateczności można zamówić taksówkę. Oczywiście trzeba będzie wtedy nastawić się na większy wydatek.

Bus na wesele

Bus rekomendowany jest, gdy konieczne będzie zawiezienie na wesele kilkanaście osób. Wspomniana opcja ma znacznie więcej zalet od dowozu samochodem. Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem jest fakt, że goście praktycznie jednocześnie wejdą do jednego lub kilku busów o ustalonej wcześniej godzinie, a następnie razem dojadą na miejsce.

Należy mieć świadomość, że od razu będzie znacznie lepsza atmosfera. Nikt nie będzie miał bowiem do nikogo żadnych pretensji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przewóz omawianym środkiem transportu jest stosunkowo tani.

Autokar

Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków wystarczający będzie minibus. Jak wiadomo obecnie wesela są przeważnie kameralne. Zdarzają się oczywiście sytuacje, że Para Młoda zaprosi na najważniejszy dzień w swoim życiu kilkaset osób. Rekomendowane jest wtedy zdecydowanie się na autokar na wynajem.

Należy doprowadzić do sytuacji, aby znaczna większość osób mogła wejść od razu do jednego lub dwóch pojazdów. Jest to bowiem niezwykle ekonomiczne pod względem finansowym dla organizatorów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bez względu na wybrany transport, Para Młoda powinna poinformować dokładnie wszystkich zaproszonych gości, jak będzie on przebiegał.