Transport paletowy – po co i dla kogo?

Przesyłki na paletach są niezbędnym elementem w wielu zakładach pracy, zwłaszcza tych dużych. Nierzadko sięga się także po ten rodzaj transportu w przypadku prywatnych przewozów. Klienci cenią sobie wygodę i opłacalność. Wręcz pozorom, wysyłka palety to prosty i bezpieczny sposób na przemieszczanie danych towarów w pożądane miejsce.

Dla kogo sprawdzą się przesyłki paletowe?

Transport paletowy to dobre rozwiązanie szczególnie dla sporych przesyłek. Sprawdza się zarówno przy towarach o dużych wymiarach, jak i tych mniejszych, ale licznie pakowanych (np. zestawy). Wysyłka palety umożliwia solidne zabezpieczenie oraz bezproblemowy rozładunek, dlatego znajduje zastosowanie przy produktach o szczególnej wartości lub delikatnych- mogących łatwo ulec zniszczeniu podczas transportu. Najczęściej wybiera się je do magazynów i hal przemysłowych.

Sposób na oszczędność i komfort

Dla osób, których praca wymaga przewożenia sporej ilości towaru, tego typu transport jest jednym z bardziej wygodnych- pod względem bezpieczeństwa przesyłki, jak i ceny. Tanie przesyłki paletowe to spore ułatwienie. Ceny różnią się w zależności od wyboru firmy przewozowej oraz wielkości przesyłki. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary palety, a także wybrany przez klienta czas dostawy. Przesyłka uwzględniana przez przewoźnika priorytetowo (system bezpośredni) dociera szybciej i trzeba za nią zapłacić więcej niż w przypadku dokonywania przeładunku, podczas którego na towar czeka się dłużej, ale mniej płaci. Oferty firm przewozowych bazują także na cennikach, w których istotna jest waga palety, a nie trasa, którą musi pokonać przewoźnik.

Krajowo i międzynarodowo

Wysyłka palet nie ogranicza się tylko do działalności na terenie kraju. Większość firm oferuje obecnie minimum formalności, by zrealizować przesyłkę międzynarodową. W zależności od przewoźnika, można wybrać dogodny transport do krajów Unii Europejskiej lub tych bardziej odległych. Wśród usług dostępne są najczęściej powiadomienia o dostarczeniu przesyłki do odbiorcy, a także możliwość śledzenia trasy.

Zlecenie transportu na tanie przesyłki paletowe jest jedną z prostszych i bezpieczniejszych opcji dla przewozu towaru, z których korzystają zarówno klienci firmowi, jak i indywidualni.