Idealne dywaniki samochodowe na zimę

Większość kierowców przed sezonem zimowym wymienia swoje materiałowe dywaniki na gumowe. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż zimą zbiera się na nich więcej wody i brudu, tym samym z gumy łatwiej się tego wszystkiego pozbyć. I tu wielu kierowców ma problem. Jaki model dywaników wybrać, by był idealnie dopasowany do auta? Gdzie najlepiej kupić sprawdzone modele? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Dywaniki samochodowe gumowe

W dywaniki samochodowe gumowe inwestuje większość kierowców. Są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości, bez problemu można je dopasować do każdego modelu auta. Przed zakupem takiego asortymentu trzeba jednak pamiętać, że wybór dywaników na rynku jest dość spory, dlatego też bardzo łatwo wpaść w pułapkę tanich dywaników, które niestety nie są zbyt solidnie wykonane, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego też wielu klientów najczęściej szuka takiego asortymentu w znanych i sprawdzonych sklepach motoryzacyjnych. Można tam znaleźć sporo produktów, które stworzone są pod konkretne modele aut. To niezwykle ważne, by kupić takie dywaniki od dobrego producenta, gdyż będą one wykonane z naprawdę dobrej gumy (minimum kilkucentymetrowej) oraz będą odpowiednio wyprofilowane i wykończone. Ten aspekt jest niezwykle ważny, gdyż dzięki temu woda nie będzie się wylewać z dywaników na podłogę w aucie.

Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Większość klientów nawet nie zdaje sobie sprawę, że mogą oni kupić dywaniki dla konkretnego ich modelu samochodu. Mimo, iż takie idealne dopasowanie asortymentu do auta więcej kosztuje, to jednak jest to bardzo wygodne i funkcjonalne, gdyż taki dywanik świetnie leży, nie zsuwa się, nie przemieszcza podczas jazdy oraz wygląda niezwykle estetycznie.

Warto zwracać na to uwagę. Docenią to szczególnie kierowcy, którzy podczas jazdy muszą czuć pod stopą wygodny dywanik, który absolutnie nie przemieszcza się np.: pod pedały (co jest bardzo niebezpieczne). Za takie dywaniki stworzone pod konkretny model auta trzeba zapłacić od około 50 do nawet 120 zł. Warto jednak zainwestować w taki komplet, gdyż dywaniki gumowe spokojnie posłużą klientom przez wiele kolejnych sezonów i to w nienagannym stanie.

Dywaniki na zamówienie

Kierowcy powinni pamiętać, że w przypadku, gdy nie znajdą takiego idealnego modelu do swojego auta – zawsze mogą je zamówić u konkretnego producenta podając wymiary, kształt oraz wszystkie istotne dla nich aspekty.

Taki zakup będzie jednak wiązał się z dość sporymi kosztami. Dywaniki na zamówienie to wydatek od około 150 zł do nawet 300 zł.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.