Transport towarów

Rynek usług transportowych rozwija się bardzo szybko. Transport jest jednym z niezbędnych sektorów gospodarki. Bez dobrze działającego łańcucha dostaw, wiele firm upadłoby w ciągu kilku tygodni. Duże zainteresowanie usługami przewozowymi powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej różnych przewoźników.

Gdzie szukać przewoźników?

Na rynku dostępnych jest wiele ofert firm transportowych. Usługi przewozowe są bardzo łatwo dostępne. Wiele firm wysyłających codziennie towar autami dedykowanymi, szuka ofert przewozów na specjalnych giełdach transportowych. Dodają tam zlecenie na interesującą ich trasę, następnie czekają na oferty przewoźników. Pozwala to na szybkie i sprawne znalezienie przystępnej cenowo oferty przewozu.

Jeśli transport jest organizowany sporadycznie, sporo firm szuka ofert transportu na portalach z ogłoszeniami. Obok ofert pracy, na wielu portalach dostępne są ogłoszenia w zakresie usług przewozowych. To ciekawe rozwiązanie dla osób i firm, które korzystają z takiej opcji sporadycznie i nie chcą wykupywać abonamentu na stronie z giełdą transportową.

Jak tanio wysyłać dużą ilość palet?

Wiele firm zajmujących się produkcją, każdego dnia wysyła towar do klientów w ilościach paletowych. O ile wysyłka jednej palety transportem dedykowanym do klienta z drugiego końca Polski jest bardzo droga, o tyle wysłanie dziesięciu palet transportem dedykowanym zaczyna się już opłacać.

Wysyłanie palet transportem drobnicowym na terenie kraju działa w ten sam sposób jak wysyłka paczek. Kurierzy z dużych firm transportowych odbierają palety od klientów, następnie wiozą je na magazyn. Tam palety są sortowane i dostarczane do oddziałów w całej Polsce. Następnie ma miejsce rozwóz palet pod wskazane adresy.

Jeśli jednak palet uzbiera się więcej, płacenie za każdą z osobna często jest zbyt drogie. Wówczas można zdecydować się na opcję transportu dedykowanego. Spedycje oferujące transport drobnicy często mają bardzo dokładne wymagania dotyczące maksymalnej wagi palet. W transporcie dedykowanym liczy się waga ogólna zlecenia. Płaci się na cały pojazd, nie za pojedyncze miejsce paletowe. To dobre rozwiązanie przy wysyłce większej ilości palet.

Pośrednik transportowy

Wiele firm oferujących Usługi przewozowe, w rzeczywistości jest wyłącznie pośrednikami. Nie posiadają własnej floty. Zarabiają wyłącznie na wyszukaniu danej oferty przewozu taniej, a następnie sprzedaniu jej drożej. Otrzymana w ten sposób różnica stanowi ich zarobek.

Decydując się na skorzystanie z firmy spedycyjnej, warto dobrze sprawdzić czy posiada ona własne auta, czy może jest tylko pośrednikiem. Okazuje się, że ta sama usługa przewozowa może zostać wykonana taniej, bez udziału pośredników.

Rynek transportowy rozwija się bardzo szybko. Na rynku pojawiają się jednak oferty pośredników, które nie zawsze są tak atrakcyjne jak oferty prosto od firmy zajmującej się przewozami. Dlatego decydując się na zlecenie transportowe, warto dokładanie sprawdzić ofertę.