Wyposażenie garażu – jak sprawić, żeby był funkcjonalny?

Własny garaż to doskonała inwestycja w dbałość o samochód. Garaż chroni go przed wpływem warunków atmosferycznych, pozwala utrzymać wóz w czystości i stwarza przestrzeń na dokonanie drobnych napraw. Ale jak dokładnie urządzić garaż, by korzystanie z niego nie sprawiało problemów? Podpowiadamy kilka pomysłów.

Porządek przede wszystkim – szafki i półki do garażu

Garaż to przestrzeń, która służy na ogół do czegoś więcej niż tylko parkowanie samochodu. Często trzymamy tam narzędzia, akcesoria samochodowe, odkurzacz, a nawet rzadko używane meble ogrodowe czy grilla. Dlatego też przy urządzaniu garażu powinniśmy zwrócić uwagę na zakup mebli użytkowych o odpowiedniej pojemności, by ta niewielka przestrzeń nie zaczęła wyglądać nieestetycznie.

Jeśli nie możemy wykorzystać w garażu niepotrzebnych szafek czy półek z innych pomieszczeń w domu, najlepiej będzie zdecydować się na plastikowe meble warsztatowe. Przyda się nam większa, zamykana szafa, szafki i półki, gdzie przechowamy klucze, wkrętaki, szlifierkę czy zestaw do usuwania rys. Jeżeli dysponujemy na tyle dużym garażem, by dodatkowo urządzić tam warsztat, warto zakupić także składany stół warsztatowy, na którym będziemy mogli wygodnie pracować.

Utrzymanie garażu w czystości – linoleum do garażu

Kolejnym aspektem, o którym warto pomyśleć, jeśli chcemy dobrze urządzić garaż, jest zakup właściwej wykładziny. Standardowy garaż ma na ogół betonową wylewkę, którą dobrze jest czymś przykryć, kiedy zależy nam na porządku. Tego typu wylewka ściera się pod wpływem ciężaru samochodu, pyli i kurzy, a jej utrzymanie w czystości wymaga nieproporcjonalnych nakładów pracy.

Niedrogim i szybkim rozwiązaniem takiego problemu będzie zakup Linoleum do garażu na wymiar, którym przykryjemy podłogę. Ten rodzaj wykładziny użytkowej niezwykle łatwo jest zmywać i odkurzać. Co więcej, w przeciwieństwie do wylewki na linoleum do garażu nie pozostaną plamy z oleju czy smarów, nie zachodzi więc obawa, że podłoga z linoleum szybko zacznie wyglądać nieestetycznie.

Tego typu wykładzinę nabędziemy bez problemu u producenta, dystrybutora lub w markecie meblowym. Łatwo też położyć ją samodzielnie, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń – natychmiast zastąpić nową.