Dlaczego warto postawić na alkomat elektrochemiczny?

Alkomaty elektrochemiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem – ze względu na nieprzeciętne parametry użytkowe mogę być wykorzystywane również w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. Otrzymany wynik pomiaru jest na tyle wiarygodny, że może stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Oczywiście dotyczy to wyłącznie wysokiej klasy modeli, które zostały zaprojektowane w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami i standardami.

Wysoka precyzja

Alkomaty z atestem gwarantują wysoką precyzję pomiaru. Ryzyko zaistnienia błędu znajduje się na bardzo niskim poziomie. Ponadto, pomiar jest stabilniejszy. W zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności wykonywania go ponownie.

Bez większych trudności można znaleźć alkomaty elektrochemiczne, które nie wymagają wykonywania zbyt długich przerw pomiędzy pomiarami. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy urządzenie stosowane jest np. w zakładzie pracy. Sprawdzenie trzeźwości dużej grupy osób nie wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu.

Optymalna częstotliwość kalibracji

Elektrochemiczne alkomaty nie są zbyt uciążliwe w codziennej eksploatacji. Pamiętajmy jednak o tym, że wymagają one regularnej konserwacji, ponieważ tylko wtedy będą działać prawidłowo. Atutem jest fakt, że zwykle musi być ona wykonywana raz na kilka miesięcy. Pozwala to zminimalizować koszty użytkowania.

Ważne jest to, aby przed podjęciem decyzji zakupowej dokładnie przeanalizować parametry techniczne urządzenia. Można w niej znaleźć zalecenia dotyczące kalibracji sprzętu. W miejscach, gdzie alkomaty są intensywnie wykorzystywane należy nieco częściej przeprowadzać profesjonalną regulację. Jej brak mógłby spowodować wiele niepożądanych nieprawidłowości.

Wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia

Alkomaty z atestem renomowanych producentów wykonywane są wyłącznie z najwyższej klasy tworzyw. Przekłada się to na nieprzeciętną wytrzymałość oraz niską podatność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Jest to zakup na długie lata, który opłaca się najbardziej. Czasami warto zainwestować nieco więcej, szczególnie jeśli planujemy używać alkomat dość często.

Nie zaszkodzi wspomnieć, że współczesne alkomaty z atestem posiadają duże, czytelne wyświetlacze. Sporą popularnością cieszą się modele kompaktowe utrzymane w minimalistycznym stylu.