Kontenery IBC – co należy o nich wiedzieć?

Wśród różnych rodzajów pojemników służących do przewożenia i magazynowania towarów znajdują się zbiorniki IBC. Kontenery te wykorzystywane są do przechowywania substancji ciekłych. Producenci starają się znajdować rozwiązania, które zapewnią firmom właściwy komfort i bezpieczeństwo. Dlatego też każdy paletopojemnik dostosowany jest do innego zapotrzebowania. Co powinno się wiedzieć przed zakupem takich akcesoriów?

Zbiorniki IBC – najważniejsze informacje

Przedmioty z tej kategorii często rozpoznawane są jako charakterystyczne pojemniki z tworzywa sztucznego zamknięte w metalowych koszach. Taka forma dopasowana jest do potrzeb osób przewożących duże ilości substancji ciekłych. Każdy Kontener IBC wykonany jest z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa. W tym celu wykorzystuje się najczęściej polietylen, który nie ulega łatwo pęknięciom czy zadrapaniom. Dzięki odpowiedniej formule i zabezpieczającemu koszowi z wysokiej jakości stali każdy paletopojemnik zapewnia bezpieczeństwo w trakcie magazynowania i transportu. Czy zbiorniki z tej kategorii mogą być wykorzystywane do wszystkich płynów?

Jakie ciecze można przechowywać w kontenerach IBC?

Każdy zbiornik IBC może być wykonany z materiału o nieco innych właściwościach. Poszczególne rodzaje posiadają oznaczenia świadczące o ich cechach charakterystycznych. Większość modeli wykorzystuje się w branżach używających cieczy neutralnych. Bez problemu odnaleźć można jednak egzemplarze dostosowane do przechowywania substancji palnych lub niebezpiecznych. Planując zakup pojemników do swojej firmy należy więc upewnić się, czy każdy wybrany kontener IBC umożliwi bezpieczny transport alkoholi, olejów lub innych wykorzystywanych cieczy.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Każdy zbiornik IBC może posiadać odmienne wymiary i pojemność. Jednymi z największych i najczęściej wybieranych są modele mieszczące 1000 l cieczy. Wielkość pojemników zaleca się dopasować do posiadanej powierzchni magazynowej i ilości miejsca w samochodach transportujących. Wszystkie zbiorniki wyposażone są w zawór ułatwiający opróżnianie, dlatego doskonale sprawdzają się w większość branż.