Jak wspomóc transport warzyw i owoców?

Warzywa i owoce przewozić trudno. Najwięksi producenci opakowań do przewozu tych delikatnych produktów, wciąż poszukują jak najlepszych rozwiązań, by transport odbywał się na jak najwyższym poziomie. To branża wciąż rozwijająca się na potrzeby wymagającego rynku.

W czym przewozić warzywa i owoce?

Zebrane świeże warzywa wprost od rolnika to luksus. Nie każdy ma jednak taką możliwość. W większości jesteśmy zdani na firmy spedycyjne, które przywożą te produkty z drugiego końca Polski, a czasem nawet z zagranicy. Skrzynki na warzywa muszą spełniać pewne normy, by były bezpieczne i wygodne. Znaczenie ma przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Firma Schoeller Allibert jest jednym z najważniejszych producentów zwrotnych opakowań z tworzyw sztucznych. Produkuje opakowania wykorzystywane w rożnych branżach, m.in. w rolniczej, motoryzacyjnej, napojów czy przetwórstwie żywności. Skrzynie na warzywa wykonane są z wysokiej jakości elastycznego, ale niezwykle wytrzymałego materiału, który idealnie sprawdza się w transporcie warzyw i owoców. Te skrzynki plastikowe do warzyw mają również możliwość składania, co przekłada się na oszczędność miejsca w magazynach lub podczas przewozu. Tym przede wszystkim różnią się od tradycyjnych skrzyń drewnianych.

Skrzynki na warzywa – zalety

Wiadomo już, że skrzynie na warzywa mogą być wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Oto główne zalety plastikowych skrzynek do warzyw:

– Są wykonane z elastycznego i niezwykle wytrzymałego materiału, który jest lżejszy od drewna i tym samym łatwiejszy w transporcie.
– Materiał nie absorbuje wody, co sprawia, że warzywa dłużej zachowują świeżość nie ulegając zbyt szybkiemu dojrzewaniu i psuciu się.
– Skrzynki plastikowe do warzyw nie sprzyjają rozwojowi grzybów, warzywa są odporniejsze na gnicie.
– Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są skrzynki i skrzynie na warzywa, jest neutralne i bezpieczne dla przewożonych w nich produktów spożywczych.
– Dużo łatwiej utrzymać je w czystości.
– Możliwość składania sprawia, że oszczędzamy miejsce w magazynach oraz podczas transportu.

O popularności tego typu skrzyń do warzyw decyduje więc przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność i wysoka jakość produktu.